Centrala: 34 377 91 00 Dyspozytor: 34 377 91 65/66 Skargi i pochwały: 34 377 91 64
A A A A A A+ A++

Duże zainteresowanie autobusową linią turystyczną 034!

Na podstawie danych sprzedażowych można oszacować liczbę pasażerów, którzy zapłacili za bilet przezjazdu nasza autobusową linią turystyczną "034" w trakcie minionego sezonu. Należy też dodać grupę osób, które były uprawnione do podróży z pełna ulgą. Łączne przeliczenie robi wrażenie!

Należy przyjąć, że był to mniej więcej co dziesiąty pasażer. Łącznie linia turystyczna przyniosła ze sprzedaży biletów 30 tys. zł. Uznając więc, że połowę stanowią osoby, które wykupiły cały bilet, a połowę te, które jechały na ulgowym to łączna liczba pasażerów oscyluje wokół 2250 osób. Kiedy dodamy do tego mniej więcej 10% osób z pełną ulgą przejazdową, które nie musiały kupować biletu, to łączna liczba pasażerów w tym sezonie na linii 034 w naszym mieście wyniosła ok. 2500 pasażerów. Miesiącem z największą frekwencją był lipiec, kiedy sprzedano biletów za blisko 9 tys. zł, jeszcze lepiej kiedy łącznie zaliczymy kwiecień i maj na przełomie których kursy się zaczęły, bo wówczas sprzedano biletów za ponad 10 tys. zł. Najgorzej pod tym względem wyglądał sierpień z kwotą sprzedaży ok, 4,5 tys. zł.

 
Można się pokusić o statystykę pojedynczego kursu i wówczas w przybliżeniu podczas jednorazowego kursu podróżowało w autobusie 15-20 osób choć oczywiście były kursy ze zdecydowanie lepszą frekwencją, jak i poniżej tego pułapu. Niemniej wynik jest więcej niż zadowalający, a jak zwykle kluczowa dla frekwencji i wyborów pasażerskich była pogoda.Do zobaczenia na pokładzie "034" w przyszłym roku!