Centrala: 34 377 91 00 Dyspozytor: 34 377 91 65/66 Skargi i pochwały: 34 377 91 64
A A A A A A+ A++

Ruch na zajezdni! Hybryda wyjechała na trasy z pasażerami, a kolejne Twisty 2.0 docierają na miejsce

Informujemy, że po przeprowadzeniu ponad tysiąca kilometrów jazd testowych, w obliczu ich pozytywnego przebiegu - pierwszy, zmodyfikowany autobus hybrydowy wyjechał już na stałe trasy z pasażerami po ulicach Częstochowy. Samochód, który został zmodyfikowany w efekcie kilkumiesięcznej pracy specjalistów z firmy Autosan i częstochowskiego MPK, jest bardziej funkcjonalny w prowadzeniu i komfortowy w podróżowaniu.

Podstawową zmianą, różniącą pierwszy ze zmodyfikowanych egzemplarzy z pierwotną wersją modelu, jest zamiana superkondesatorów na ekologiczne i bezpieczne akumulatory. Dzięki temu hybryda jest przede wszystkim dużo cichsza. Potwierdzają to sami pasażerowie. 

Więcej szczegółów znajdziecie w materiale filmowych do obejrzenia w poniższym linku

https://drive.google.com/file/d/1nAQ4wYDNPvFpr1QB_uGRByzMCS89ieue/view

Inne z ważnych przedsięwzięć realizowanych aktualnie przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Częstochowie ma także kolejne odsłony. Drugi z zamówionych tramwajów typu Twist 2.0 dotarł do zajezdni i rozpoczął testy, które poprzedzają jego regularne kursy na trasach z pasażerami. Trzeci z zamówionych tramwajów ma dotrzeć z bydgoskiej PESY do MPK jeszcze w tym tygodniu. Przypomnijmy, że komplet 10 tramwajów (zamówionych za kwotę ok. 90 mln zł) trafi do naszego miasta w III kwartale tego roku. Po wszystkich trasach w mieście tabor zacznie kursować na początku przyszłego roku, wraz z zakończeniem największej przebudowy infrastruktury tramwajowej od początku istnienia sieci w Częstochowie.