Centrala: 34 377 91 00 Dyspozytor: 34 377 91 65/66 Skargi i pochwały: 34 377 91 64

Ku przestrodze! Nie spiesz się na tamten świat…

W ostatnich dniach w kilku polskich miastach doszło do zdarzeń z udziałem pieszych i tramwajów. Dla części z poszkodowanych miały one tragiczny finał. We wtorkowy poranek (28.01.2020r.) do potrącenia pieszej pokonującej torowisko na czerwonym świetle doszło także przy skrzyżowaniu al. Pokoju z al. Wojska Polskiego w Częstochowie. Na szczęście Kobieta poza niegroźnymi dla życia obrażeniami i przeżytym szokiem nie została poważnie ranna.

Dramaturgii całemu zdarzeniu dodaje fakt, że Kobieta jest w ciąży, która na szczęście także nie ucierpiała w wyniku potrącenia. Sytuacja jednak nie musiała zakończyć się tak szczęśliwie. W Częstochowie nie dochodzi do śmiertelnych zdarzeń z udziałem pieszych i tramwajów, ale potrącenia zdarzają się i swój dramat przeżywają w nich ludzie, którzy łamiąc przepisy przez nieuwagę lub pośpiech doprowadzają do zdarzenia, w którym mogą stracić życie. Kontakt z tramwajem o wadze 30-40 ton jadącym nawet z niewielką prędkością może bowiem skończyć się tragicznie. Dlatego ku przestrodze przekazujemy do publikacji film z kamery zamontowanej na przedniej części tramwaju pokazujący okoliczności wspomnianego zdarzenia.

W Częstochowie realizowany jest największy w historii kontrakt tramwajowy, na który składa się zakup kolejnych 10 nowoczesnych składów tramwajowych i gruntowna przebudowa starej linii tramwajowej. Inwestycje za 204 mln zł z końcem 2020 roku znacznie poprawią komfort i bezpieczeństwo poruszania się po mieście. Jednak nawet najlepsze udogodnienia i poprawa infrastruktury nie zastąpią naszego zdrowego rozsądku i uwagi w trakcie poruszania się w ruchu miejskim. Czasami wystarczy chwila, żeby przez nieuwagę przedwcześnie przenieść się na tamten świat. Nie każdy bowiem musi mieć tyle szczęścia, co Kobieta, która cudem wyszła bez większych obrażeń ze wspomnianego potrącenia… Bądźmy ostrożni. Mamy jedno życie!

MOVIE_LINK