Centrala: 34 377 91 00 Dyspozytor: 34 377 91 65/66 Skargi i pochwały: 34 377 91 64

Raport z budowy linii tramwajowej. Sprawdź aktualne informacje na temat organizacji ruchu i komunikacji miejskiej.

Informujemy, że prace w ramach gruntownej przebudowy starej linii tramwajowej sukcesywnie postępują na realizowanych odcinkach w południowej części Częstochowy. W efekcie od środowego poranka 28.08.2019r. udrożniony zostanie przejazd przez torowisko poprzez łącznicę przy rakowskiej estakadzie w kierunku Katowic.

Dzięki temu możliwy będzie powrót do stałej organizacji ruchu w tym miejscu (przejazd na wprost, skręt w lewo w al. Pokoju oraz w prawo w al. Niepodległości i ul. Jagiellońską), a autobusy komunikacji miejskiej MPK kursujące w ostatnich tygodniach objazdami wrócą na swoje stałe trasy. Pozostałe objazdy przy prowadzonych pracach na południu miasta pozostają aktywne.

Jednocześnie informujemy, że w pierwszych tygodniach września utrzymana zostanie autobusowa komunikacja zastępcza za tramwaj na trasach w całym mieście zgodnie z dotychczasową organizacją. O powrocie tramwajów na większość odcinków poinformujemy z wyprzedzeniem.

Przypominamy, że standardowo od 1 września cała komunikacja miejska w Częstochowie będzie obsługiwać pasażerów w dni robocze zgodnie z rozkładami funkcjonującymi w okresie trwania roku szkolnego. Przed zaplanowaniem podróży sprawdźmy więc dokładnie godzinę przyjazdu interesującej nas linii.

Za utrudnienia przepraszamy!