Centrala: 34 377 91 00 Dyspozytor: 34 377 91 65/66 Skargi i pochwały: 34 377 91 64
A A A A A A+ A++

Nowe MANy już na zajezdni częstochowskiego MPK. Jeszcze w tym roku ich komplet wyjedzie na trasy.

W obecności m.in. prezydenta Częstochowy, Krzysztofa Matyjaszczyka, członków zarządu MPK i przedstawicieli producenta zostały na terenie zajezdni oficjalnie odebrane nowe autobusy marki MAN, które dołączają do floty Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Częstochowie.

Pierwszych 6 sztuk z 12, które łącznie jeszcze w tym roku wyjadą na częstochowskie ulice, jest przygotowywanych do obsługi pasażerów. – Autobusy te są kolejnym przykładem na ogromne inwestycje, które staramy się sukcesywnie, od kilku lat realizować unowocześniając tabor autobusowy i tramwajowy w ramach programu "Lepsza Komunikacja w Częstochowie". Na pokładzie nowych MANów są wszelki udogodnienia, które powinny zachęcić mieszkańców do korzystania z komunikacji miejskiej – podkreślił prezydent, Krzysztof Matyjaszczyk.

12-metrowe autobusy marki MAN A37 z napędem dieslowskim spełniają najwyższe normy niskiego poziomu emisji spalin EURO 6. Pojazdy są wyposażone m.in. w: klimatyzację, monitoring, elektroniczny system informacji, system zliczania potoków pasażerskich, biletomaty oraz wifi i USB. Będą wygodne również dla osób niepełnosprawnych, niedowidzących i niedosłyszących. Wartość kontraktu, w ramach którego nowe pojazdy uzupełniły tabor autobusowy miejskiego przewoźnika, to 14 mln 300 tys. zł, z czego 9 mln to wysokość unijnego dofinansowania.

Dzięki zakupowi średni wiek całego taboru autobusowego MPK, wynoszący w 2010 r. blisko 11 lat, po realizacji dostawy - spadnie do 6,6 roku (zakupowi nowego taboru towarzyszy sukcesywne eliminowanie starszych pojazdów).