Centrala: 34 377 91 00 Dyspozytor: 34 377 91 65/66 Skargi i pochwały: 34 377 91 64

Świętuj Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu z MPK

Zapraszamy do skorzystania z propozycji, które z okazji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu ma do zaoferowanie swoim pasażerom Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Częstochowie.


Pierwsza z nich to wyjątkowe wydarzenie, które zorganizowane zostanie na pl. Biegańskiego już w piątek (21.09.2018r.) od godz. 11. „Kierowca na medal” – to bezprecedensowa okazja do tego by podczas licznych konkursów, gier i zabaw przekonać się na własne oczy jak trudna i wymagającą pracą jest praca kierowcy i motorniczego. Najodważniejsi zmierzą się na oczach pasażerów w testach sprawnościowych i konkursach wiedzy, które pozwolą wyłonić najwszechstronniejszego z nich. Wszystko w atmosferze dobrej zabawy, w której współuczestniczyć będą też wszyscy chętni mieszkańcy, którzy zjawią się na miejscu. Na wszystkich czekać będzie moc towarzyszących atrakcji w tym m.in. animacje dla najmłodszych, symulator zderzeń, pokazy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie, pokazy ratownictwa medycznego oraz inne, liczne konkursy i nagrody.

Ponadto wszystkich kierowców zachęcamy do tego by w sobotę (22.09.2018r.) skorzystać z możliwości bezpłatnych przejazdów środkami komunikacji miejskiej w Częstochowie. By skorzystać z udogodnienia wystarczy tego dnia mieć przy sobie podczas podróży autobusem bądź tramwajem MPK jedynie ważny dowód rejestracyjny potwierdzający własność lub współwłasność pojazdu należącego do pasażera.

Powyższe inicjatywy proponowane przez MPK w Częstochowie są realizowane w ramach programu „Lepsza Komunikacja w Częstochowie”. Zachęcamy do wspólnego świętowania Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

Do zobaczenia.