Centrala: 34 377 91 00 Dyspozytor: 34 377 91 65/66 Skargi i pochwały: 34 377 91 64

Częstochowa także z tramwajową linia turystyczną tego lata

Z przyjemnością informujemy, że w ramach Programu Lepsza Komunikacja, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Częstochowie ma do zaoferowania częstochowianom i gościom naszego miasta kolejną atrakcję komunikacyjną tego lata! Każdej niedzieli w okresie wakacyjnym (lipiec-sierpień), począwszy od najbliższej (8 lipca), na częstochowskie tory wyjeżdżać będzie zabytkowy tramwaj.


Bezpłatna linia turystyczna "4N" będzie obsługiwana przez zabytkowy pojazd o takim samym symbolu fabrycznym. Mamy nadzieję, że niedzielne kursy tym wyjątkowym pojazdem dorównają popularnością i zainteresowaniem turystycznej linii autobusowej „034”, która obsługiwana jest we wszystkie dni wakacji w Częstochowie zamiennie przez dwa autobusy piętrowe (z zamkniętym i otwartym dachem). Częstochowska, tramwajowa linia turystyczna „4N” będzie kursowała od pętli przy ul. Fieldorfa – Nila na Północy do pętli Stadion Raków w obu kierunkach. Na przystankach przy trasie przejazdu pojawią się rozkłady jazdy. Te dostępne są także w załącznikach.

Tramwaj 4N to najstarszy czynny pojazd szynowy częstochowskiego MPK. Związany jest z początkami tramwajowej infrastruktury naszego miasta. Rocznik 1958, odrestaurowany w 2006 roku - był w ostatnich latach wykorzystywany do obsługi różnego rodzaju przejazdów okolicznościowych.


Do zobaczenia na trasie!

Rozkłady jazdy:

Rozkłady 4N - NA

Rozkłady 4N - NB