Centrala: 34 377 91 00 Dyspozytor: 34 377 91 65/66 Skargi i pochwały: 34 377 91 64

Wydarzenia i aktualności

5 grudnia 2018
Nowe MANy już na zajezdni częstochowskiego MPK. Jeszcze w tym roku ich komplet wyjedzie na trasy.

W obecności m.in. prezydenta Częstochowy, Krzysztofa Matyjaszczyka, członków zarządu MPK i przedstawicieli producenta zostały na terenie zajezdni oficjalnie odebrane nowe autobusy marki MAN, które dołączają do floty Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Częstochowie.

17 października 2018
Zabytkowa perełka tramwajowa wyjechała na tory. Ale cudeńko.

Po 30 latach oczekiwań wyjechał w minioną niedzielę na częstochowskie tory jako spójna, zabytkowa całość tramwaj 4N wraz z odrestaurowaną doczepą 4Nd! Zabytkowy skład w tym unikatowym zestawieniu wyjechał w swój pierwszy kurs spod zajezdni MPK w Częstochowie.

10 października 2018
Interaktywna aplikacja „Live MPK” już dostępna dla częstochowskich pasażerów. W mieście niebawem powstanie także System Dynamicznej Informacji Pasażerskiej

W Sali sesyjnej Urzędu Miasta Częstochowy zostało zaprezentowane nowe narzędzie interaktywne, które ułatwi częstochowskim pasażerom korzystanie z komunikacji miejskiej. Aplikacja on-line "Live MPK" będzie swoistym systemem informacji pasażerskiej dostępnym na każdym urządzeniu z dostępem do Internetu.

8 października 2018
Punkt sprzedaży w C.H. Jagiellończycy zamknięty na czas remontu

Z uwagi na prowadzony remont punkt sprzedaży w C.H. Jagiellończycy został zamknięty od dnia 08.10.2018r. do odwołania. Najbliższy punkt sprzedaży: siedziba MPK w Częstochowie Sp. z o. o., ul. Al. Niepodległości 30, 42-200 Częstochowa

25 września 2018
Poznaliśmy „Kierowcę na medal”

W ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu na pl. Biegańskiego odbył się piknik „Kierowca na medal”, który zorganizowało częstochowskie MPK wraz z partnerami m.in. WORD w Częstochowie i Komendą Miejską Policji.

21 września 2018
Świętuj Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu z MPK

Zapraszamy do skorzystania z propozycji, które z okazji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu ma do zaoferowanie swoim pasażerom Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Częstochowie.

31 sierpnia 2018
Częstochowskim "londyńczykiem" pojeździmy dłużej

Z uwagi na duże zainteresowanie pasażerów podróżowaniem linią turystyczną "034" w Częstochowie, została podjęta decyzja o przedłużeniu kursowania londyńskiego autobusu do połowy września. Jeśli aura u schyłku lata będzie sprzyjająca wówczas termin ten zostanie wydłużony do końca miesiąca.

29 sierpnia 2018
Darmowa komunikacja miejska także dla uczniów szkół średnich z Częstochowy

W obecności m.in. przedstawicieli władz samorządowych na czele z Prezydentem Częstochowy, Krzysztofem Matyjaszczykiem na terenie zajezdni MPK odbyła się konferencja prasowa poświęcona rozszerzeniu grona beneficjentów pilotażowego programu darmowej komunikacji miejskiej o młodzież z Częstochowy uczącą się w częstochowskich szkołach średnich. Z udogodnienia młodzi pasażerowie będą mogli korzystać już od 1 września. Regulacja weszła w życie w drodze zarządzenia Prezydenta Miasta.

4 lipca 2018
Częstochowa także z tramwajową linia turystyczną tego lata

Z przyjemnością informujemy, że w ramach Programu Lepsza Komunikacja, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Częstochowie ma do zaoferowania częstochowianom i gościom naszego miasta kolejną atrakcję komunikacyjną tego lata! Każdej niedzieli w okresie wakacyjnym (lipiec-sierpień), począwszy od najbliższej (8 lipca), na częstochowskie tory wyjeżdżać będzie zabytkowy tramwaj.

27 czerwca 2018
Koniec roku szkolnego był u nas początkiem kolejnej edycji Akademii Młodego Pasażera

Na terenie zajezdni Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Częstochowie gościliśmy kolejne grupy młodych pasażerów. Nasi mali goście poznawali tajniki pracy przedsiębiorstwa, uczyli się dobrych zachowań, które pozwolą im na bezpieczną podróż oraz udzielania pierwszej pomocy. Wszystko to w ramach IV edycji "Akademii Młodego Pasażera".